Disainiaasta tuleb näituse, seminari ja õpitubadega

Rakvere Galeriis avatakse teisipäeval, 4. septembril kell 17 rändnäitus “Disain tuleb külla”, millega algab disainiaasta üritustesari Lääne-Virumaal. Disainiaasta ettevõtmistest on tulekul noorte disainiõpitoad ja uuendusmeelsetele ettevõtjatele suunatud disainiseminar “ABCDisain”.

Rändnäitusel esitatakse näiteid toimivast koostööst tootja ja disaineri vahel, samuti ideedest, mis alles ootavad teostamist. Stendid annavad teavet nii disaini kui ka disaineri kohta. Näitus jääb avatuks 15. septembrini.

Noortele mõeldud disainialased õpitoad pealkirjaga “Noorte õu” on kavas 13. septembril kell 16 Rakveres Athena koolis ja 15. septembril kell 14 maakondlikul noortepäeval Haljala rahvamajas. Õpitoas saavad noored mõelda ja disainida linna, milles nad elada tahaksid.

Ideede teostusena valmivad noorte endi vajadustest lähtuvad ideaalseid linnakeskkondi kajastavad maketid. Tehtust jääb kohapeal avatuks ka näitus. Noorte õpituba juhendab Alina Korsmik, kes on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia stsenograafia erialal bakalaureuse ning õpetajakoolituses magistri kursuse.

Huvilistel palutakse ennast eelnevalt registreerida hiljemalt 7. septembriks telefonil 3223464 või e-kirjaga athenakool@hot.ee osalemiseks Athena kooli õpitoas ja osavõtuks õpitoast Haljalas 12. septembriks telefonil 56479313 või e-kirjaga mari.vaher@l-virumv.ee.

Lääne-Virumaa keskraamatukogus algab 17. septembril kell 14 eelkõige uuendusmeelsetele ettevõtjatele ja avaliku sektori esindajatele, aga ka teistele huvilistele mõeldud disainiseminar “ABCDisain”, kus juhtivad Eesti disainerid tutvustavad, kuidas luua disainiga oma ettevõttele strateegilist eelist ning kas, millal ja kuidas disainer protsessi kaasata.

Seminarid on finantseeritud EASi innovatsiooniteadlikkuse programmist ning osalejatele tasuta. Et kõik soovijad saali mahuksid, selleks palutakse seminarile ette registreerida aadressil info@disainiaasta.ee või telefonil 6267108.

Rohkem infot töötubade ja rändnäituse aja kohta mujal Eestis leiab Interneti-lehel www.disainiaasta.ee.

Disainiaasta on disaini tutvustavate ürituste sari, mida koostöös Eesti tarbekunsti ja disaini muuseumi ning Eesti disainerite liiduga korraldab Eesti kunstiakadeemia disaini innovatsioonikeskus.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>