Kes on disainer?

Ehkki igaüks meist on sündinud disainima, tuleb see mőnel paremini välja kui teisel. Muna praadida mőistavad peaaegu kőik — ja kőhu saab kindlasti täis — aga mis saab siis, kui ees ootab küünlavalgusőhtu kallimaga vői sünnipäevalaud 40 inimesele? Juhtudel, kui tulemus peab olema 100%-line, on kindlam pöörduda spetsialisti poole.

Leidub inimesi, kes on teatud otsuste tegemiseks paremini ette valmistatud. Nad on seda kaua őppinud ning praktikas korduvalt järele proovinud. Arhitekt mőistab soovitada paremaid lahendusi majade, insener sildade ehitamiseks. Moekunstnik näeb tellijale ideaalselt istuvat riietuseset oma vaimusilmas veel enne, kui kangaski ostetud.

Tőeliselt professionaalse disaineri tunneb ära oskusest tellijat kuulata ning siirast soovist pakkuda talle just niisugust abi, mida too tegelikult vajab — isegi, kui tellija seda omaenda tarkusest küsida ei mőista. Disain on koostöö, mis vőib anda suurepäraseid, mőlemale poolele üllatavaid tulemusi. Disainer aitab meie elu paremaks muuta.